Patrzysz na wypowiedzi wyszukane dla hasła: Urząd Miasta Biała Rawska
Wiadomość
  Droga 719
W dniu wczorajszym wpadlem samochodem w wielka dziure na ulicy Grodziskiej niedaleko bardzo ladnego budynku /Urzedu Miasta i Gminy Brwinow/ .Niestety dalej juz nie moglem kontynuowac jazdy.
Widac z tego ze nie tylko zasieki i rowy przeciw czolgowe moga skutecznie zagradzac wjazd do Waszego miasta. Dziura w drodze a jeszcze do tego wypelniona woda jest bardziej wyrafinowana zapora.
Jechalem od strony Milanowka.
W zwiazku z tym mam pytanie. Czy podlegle sluzby burmistrzowi tego miasta sa slepe? Czy dziury te nie powinny byc natychmiast zasypane, ewentualnie do chwili zasypania oznakowane aby mozna bylo je bezpiecznie omijac?
W moim miescie straz miejska reaguje blyskawicznie na tego rodzaju przeszkody.Natychmiast sa oznakowane i w krotkim czasie betonowane.
Prosze skorzystac z podpowiedzi i ruszyc do roboty obibokow.
Jan Kalinowski mieszkaniec Bialej Rawskiej.
 
  Posiłek od rządu kością w gardle
Rządowy program „Posiłek dla potrzebujących” jest niewypałem – twierdzą dyrektorzy gminnych ośrodków pomocy społecznej, chociaż mają do wykorzystania 17 mln zł (tyle przyznano województwu łódzkiemu). Zdaniem przedstawicieli gmin, na wsi trudno uruchomić punkty wydawania ciepłych posiłków. Co innego w miastach, gdzie jest wiele stołówek czy barów.

Celem programu jest m.in. zapewnienie osobom w podeszłym wieku, chorym lub niepełnosprawnym przynajmniej jednego gorącego posiłku dziennie. Jednak program zakłada również dowóz jedzenia.

– Problem w tym, że mamy potrzebujących na przykład w Galinkach, 15 kilometrów od Białej – mówi Marian Gradowski, zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Rawskiej. – I co, mam wysłać tam samochód z dwoma talerzami zupy, by zaraz odesłać go do Szczuk, także 15 kilometrów, tyle... że w drugą stronę, tym razem z trzema posiłkami? Kto za to zapłaci?

Niektóre ośrodki w naszym regionie zdecydowały się na zamianę posiłku na zasiłek celowy, wynoszący około 40 zł miesięcznie.

– Ależ to powinna być tylko ostateczność – oburza się Barbara Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. – Program dopuszczał wprawdzie taką ewentualność, ale w sytuacji, gdyby gminy nie mogły sobie poradzić z uruchomieniem punktów. A one nawet nie próbowały, tylko od razu poszły po linii najmniejszego oporu.

Projekt programu „Posiłek dla potrzebujących” zgłosiła do Sejmu obecna wicepremier i minister polityki społecznej Izabela Jaruga-Nowacka. Został on przyjęty we wrześniu ubiegłego roku. Miał być realizowany od stycznia tego roku.

Źródło
 Urząd Miasta Administracja Olsztyn
Urząd Miasta Białystok konkursy
Urząd Miasta Częstochowa praca
Urząd Miasta Dąbrowa Gliwice
Urząd Miasta Gdynia praca
Urząd Miasta Gorzowa Wlkp
Urząd Miasta igminy Gniewkowo
Urząd Miasta Jastrzębie Drój
Urząd Miasta Jaworzno Praca
Urząd Miasta Kamienna Góra
Urząd Miasta Konin Wydziały
Urząd Miasta Kraków Podgórze
Urząd Miasta Krakowa Zgody
Urząd Miasta Lidzbark Warmiński
Urząd Miasta lodz-baluty
  • single swingers
  • audio driver w900
  • oddzialy prewencji policji w warszawie
  • moj wiersz
  • narzedzia;ogrodnicze;areatory